telefon724 147 578, 604 606 809
logo

Ovečky

Na pašineckém rynku chováme ovečky plemene východofríské. Chováme je na mléko a dojíme každoročně čtyři měsíce, vždy po odstavení dvouměsíčních jehňátek od dubna do srpna.
Zakladatelkou našeho chovu je čtyřletá bahnice Berta, je to skvělá máma, ochranitelka stáda a velice trpělivá ovečka. Přivezli jsme si jí březí na konci roku 2014. Na jaře 2015 Berta porodila naše první pašinecká jehňátka – Andělku a Čertici.
Dvojčátka dostala svá jména podle toho, jak se po narození jevila. Andělka byla krotká, přítulná a čertice naopak pěkně divoká. Stejně jako děti i naše první jehňátka ze svých vrtochů vyrostla a dnes jsou z nich zkušené, důstojné bahnice, které se vzorně starají o svá miminka.
Andělku od Čertice poznáme podle jejího natrženého ouška. Jako jehňátko dostala Andělka svou známku, do obou oušek, jednou se ale zachytila o pletivo plotu a při její ztrátě si ouško roztrhla.
Obě holky měla svá první jehňátka v roce 2016.
Jedním z nich byla i Dorka, zatím poslední z našich bahnic. Ta na jaře 2017 porodila svého prvního beránka. Dorotku zatím nedojíme, necháváme jí s beránkem až do jeho přirozeného odstavení.
Celé stádo nám hlídá Vendelín, beránek, který k nám přišel na podzim v roce 2015. Stal se z něj statný beran o váze více jak 100kg, který se nebojí pustit se do křížku s nikým, ani s námi.
Na jaře 2017 se nám narodilo 8 jehňátek, 4 beránci a 4 jehničky. Do podzimu s námi budou všichni, ale před cestou do zimoviště se s beránky rozloučíme.

ovce ovce

Jalovice

Jalovičky k nám přijely teprve na jaře 2017, jsou masného plemene Highland, a ačkoliv každá vážila 250kg, byl jim teprve jeden rok. „Blondýna“ se jmenuje Jitka a ta druhá Vlasta, které dostaly jméno podle koníků, kteří žili před téměř 50-ti lety na statku, kde žijeme my teď. Jeho původní majitel také hospodařil a k práci využíval koně, světlou Jitku a tmavou Vlastu.

kráva kráva

Králíčci

králíci

Slepičky

slepice
Postupem času k nám přišla tato zvířátka.
Nejprve Elí - naše fenka hovawarta, po ní rybičky, osmáci, včelky, Nella, Britská chovná kočička,  oblovky a Pupi - naše morče.
U většiny zvířátek jsme něco jako pěstouni. Prostě k nám od někoho přišla a my se jim snažíme dát domov.
Nyní si u nás nově zvykají strašilky australské😊!